اخبار برگزیده :

خدمات الکترونیکی


بخش های مختلف مرکز

تبلیغات

آمار سایت

  • :: افراد آنلاین : 1 نفر
  • :: بازدید امروز : 2561 نفر
  • :: بازدید دیروز : 798 نفر
  • :: کل بازدیدها : 2631603 نفر

برگزاری سمینار تخصصی نقش اقتصاد دانش بنیان در رونق تولید

برگزاری سمینار تخصصی نقش اقتصاد دانش بنیان در رونق تولید

پنج شنبه  ۲۰/۴/۹۸

photo5857275239652765977

سمینار تخصصی نقش اقتصاد دانش بنیان در رونق تولید با حضور جمعی از مدیران واحدهای صنعتی، مشاورین حوزه صنعت، شرکت های مستعد دانش بنیان به همت دفتر فن بازار منطقه ای استان مرکزی و حمایت شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی با مشارکت انجمن و خوشه سازندگان تجهیزات نفت گاز، پتروشیمی و نیروگاهی استان به میزبانی مرکز خدمات فناوری وکسب وکار استان مرکزی برگزار گردید.

در ابتدای این سمینار تخصصی میرنظامی مدیر مرکز خدمات فناوری وکسب وکار استان ضمن اشاره به برنامه های سالانه معاونت صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی در خصوص توسعه شرکتهای دانش بنیان از سال ۱۳۹۲ تا کنون از آمادگی مشاورین دفتر فن بازار منطقه ای استان جهت ارائه مشاوره تخصصی به واحدهای صنعتی مستعد دانش بنیان جهت ورود به فرآیند دانش بنیان شدن خبر داد.

naghsheghtesaddaneshbonyan

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری کریمه که به عنوان سخنران اصلی در این رویداد حضور داشت، ضمن شرح مسیر ورود شرکتهای متستعد دانش بنیان جهت آغاز فرآیند ارزیابی با اشاره به توسعه صندوق های مالی در چند سال اخیر با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی کشور به  منظور حمایت شرکت های دانش بنیان ، حضور و رشد تدریجی  شرکت های کارگزار بویژه در حوزه بازاریابی و صادرات محصولات دانش بنیان در تهران و شهرستان ها را در حل مشکل فروش محصولات دانش بنیان مهم ارزیابی نمود.

IMG_2263

باباخان افزود با برنامه ریزی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال مدارک و ارزیابی شرکتهای دانش بنیان بصورت غیر حضوری صوذت می گیرد و از این جهت نقش نظرات افراد در این خصوص بسیار کاسته شده است. وی افزود بدون ایفای نقش موثر تمام بازیگران اکوسیستم فناوری در استانها امکان توسعه فناوری همه جانبه وجود نخواهد داشت در این میان نقش استانداری، پارک علم و فناوری و اتاق های بازرگانی به عنوان موتور محرک این اکوسیستم بسیار کلیدی و موثر است. ایشان چابکی های صندوق ها را در مقابل سیستم بانکی و بررسی های دقیق و علمی صندوق هارا دلایل اصلی ارجحیت صندوق ها نسبت به سیستم های بانکی دانست.

photo5857275239652765979

در این مراسم عباس صالحی عضو اتاق بازرگانی استان، ضمن موثر دانستن حمایتهای دولتی از شرکت های دانش بنیان،تمرکز ارائه این خدمات در تهران را اشکالی مهم بر این سازوکار بر شمرد. وی در توضیح بیان کرد که ۶۵% منابع صرف پایتخت شده و استان مرکزی با توجه به سابقه طولانی صنعتی و علمی و دانشگاهی خود سهمی بسیار کوچک از این منابع داشته که این موضوع باعث کوچ شرکت های این استان به پایتخت و خالی شدن استان از شرکت های دانش بنیان شده  و راه حل این موضوع را جلوگیری از تمرکز خدمات در تهران و حضور کارگزاران و حمایت از آنها برای هدایت منابع دانش بنیان در استان دانست.

photo5857275239652765980

در حاشیه این مراسم ذوالفقاری معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی استان از توافق با صندوق کریمه جهت ارائه تسهیلات پنج میلیارد ریالی به شرکتهای دانش بنیان از طریق صندوق کریمه خبر داد، وی افزود مشوقهایی جهت تسریع حرکت واحدهای صنعتی مستعد دانش بنیان جهت ورود به این عرصه خبر داد و افزود هم اکنون بیش از یک سوم شرکت های دانش بنیان استان مرکزی در شهرکهای و نواحی صنعتی مستقر هستند.

ذوالفقاری نقش استفاده موثر از خدمات مشاوره تخصصی در این زمینه را مهم ارزیابی و بر اهمیت موضوع تحقیق و توسعه در واحدهای صنعتی دانش بنیان تاکید ویژه نمود.

در این نشست نماینده صندوق فناوری های ملی در استان و مدیر دفتر شهید فهمیده از آمادگی جهت حمایت از طرحهای اقتصادی دانش بنیان استان خبر داد.

#دانش_بنیان #مرکز_خدمات_فناوری_وکسب_وکار_استان_مرکزی   #شرکت_شهرکهای_صنعتی_استان_مرکزی   #اراک  #صنعت  #مشاوره   #فن_بازار_منطقه_ای_استان_مرکزی  #تامین_مالی #تامین_سرمایه